Unicorn Render

poczuj przyjemność z projektowania

O nas...

Dlaczego wybraliśmy program Unicorn Render i dlaczego polecamy go innym? 

Ponieważ jesteśmy architektami.

CENNIK

WYPRÓBUJ

Jesteśmy czynnymi architektami więc wiemy na czym polega praca Architekta. Wiemy też, czego oczekiwać od narzędzia pracy.

 
Schemat naszej pracy jest prawie zawsze taki sam.
 
Etap pierwszy, czyli projektowanie koncepcyjne i spotkania z Inwestorami aby przedstawić i przekonać ich do naszych wizji.
 
Biorąc pod uwagę fakt, że powszechnie znane oprogramowanie do wizualizacji wymaga długiego okresu nauki oraz ogromnego doświadczenia potrzebnego do wykonania dobrych wizualizacji, nie mogliśmy sobie na nie pozwolić. Szukaliśmy więc czegoś, co pomoże nam w szybki i łatwy sposób stworzyć renderingi dobrej jakości już na etapie koncepcji architektonicznej. Renderingi, które nie będą kosztowne w produkcji ponieważ, jak wiemy, Inwestorzy niechętnie płacą dodatkowo za wizualizacje. Chcieliśmy tworzyć je we własnej pracowni, samodzielnie lub przez naszych pracowników - architektów lub absolwentów uczelni. Chcieliśmy robić to łatwo i szybko. Zależało nam też na prostej i szybkiej edycji scen, chcieliśmy widzieć efekty pracy od razu na ekranie i zmieniać je gdy nam się nie spodobają.
 

 

Wtedy trafiliśmy na program Unicorn Render produkowany przez firmę Space Tech International LTD., producenta programów dla architektów. Trafiliśmy do nich dlatego, że od ponad 20 lat używamy innego ich produktu dla architektów - programu ARC+. Po krótkich testach zapadła decyzja o zakupie Unicorn Rendera.
 
Spełnił on wszystkie nasze wymagania. Wizualizacje tworzymy łatwo i szybko, czasami na oczach Inwestora. Teraz Inwestor może już na pierwszym lub drugim spotkaniu zobaczyć swój przyszły dom lub zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości. Oglądanie panoram na smartfonie przez zwykłe gogle VR360 pozwala Inwestorowi poczuć skalę projektowanych wnętrz lub budynku. Robi to ogromne wrażenie.
 
Ważną kwestią, poza pracą na zlecenie Inwestorów, jest przygotowywanie materiałów do konkursów architektonicznych. Proces ten stał się mniej kosztowny i szybszy. Droga od pomysłu do wizualizacji zajmuje teraz cztero-, a nawet pięciokrotnie mniej czasu.
 
Od lipca 2018 roku zajmujemy się dystrybucją programu Unicorn Render na terenie Polski. Robimy to z ogromną satysfakcją, ponieważ Unicorn Render dał nam bardzo wiele wymiernych korzyści w pracy zawodowej i może dać również innym architektom.
 
Wymierne korzyści finansowe:
 
1. Nie musimy zatrudniać specjalisty od grafiki komputerowej lub obsługi popularnych, doskonałych ale skomplikowanych programów
2. Nie musimy zlecać wizualizacji zewnętrznej firmie co jest zazwyczaj kosztowne i czasochłonne
3. Każdy z nas może wykonać profesjonalny rendering w ramach swojej pracy nad projektem
 
Inne korzyści:
 
1. Krótki czas nauki programu - tylko 3 godziny aby stworzyć profesjonalne wizualizacje
2. Krótki czas pracy - już po kilku - kilkunastu minutach działania można zobaczyć wysokiej jakości rendering
3. Łatwość obsługi bez  niekończącej się sekwencji parametrów
4. Przyjemność projektowania - podgląd renderingu w czasie rzeczywistym ułatwiający dobór materiałów, oświetlenia etc.
5. Oczarowanie Inwestora efektami wizualizacji - z Unicorn Renderem możemy prezentować obrazy, animacje lub zapraszać do wirtualnego, trójwymiarowego wnętrza przy pomocy zwykłych gogli VR360 i smartfona.
 
mgr inż. arch. Tomasz Bobecki
mgr inż. arch. Beata Nizio - Bobecka

 

 
dystrybucja Unicorn Render w Polsce:
ProArch Biuro Projektowe
mgr inż. arch. Beata Nizio - Bobecka
ul. Mieszka I 80, pok. 101
71-011 Szczecin

info@unicornrender.pl

 

 

 mgr inż. arch. Tomasz Bobecki tel. 502927185
 mgr inż. arch. Beata Nizio - Bobecka tel. 503481350